Striptýz Morava

Historie striptýzu

Samotnou podstatu striptýzu asi není nutné příliš rozebírat, každý ví o co jde. Jak je to ale s historií této formy erotického vystoupení? Kvůli nedostatku historických informačních pramenů nebudeme probírat pravěk nebo středověk a soustředíme se na historii novodobého "moderního" striptýzu.

Mnoho historických pramenů se shoduje, že první veřejný striptýz předvedla 13. března 1884 v pařížské kavárně "Divan Fayouau" modelka francouzských malířů Yvetta. Tehdy se jednalo o vystoupení před uzavřenou společností. Tato show se setkala s nadšeným obdivem. Této události však předcházela ta nejdůležitější - Na pařížském náměstí Pigalle v roce 1883 vypukl mezi přítomnými ženami spor o to, kdo má hezčí tělo. Během nepřehledné situace jedna z přítomných žen vyskočila na pódium a odhazovala jednotlivé kusy oblečení, aby předvedla svou nahotu ze všech úhlů. Drtivá většina si přihlížení této události maximálně užívala avšak oficiální úřady tomuto aktu příliš nakloněny nebyly. Ona odvážná žena, vlastním jménem Mona, dostala za své opovážlivé chování pokutu 100 franků. Poměrně vysokou pokutu však podle všech zdrojů za Monu zaplatili přihlížející pánové.

Jako první organizované a veřejné striptýzové vystoupení na scéně se připisuje tanečnici Jeanně de Lianové, která v roce 1907 předvedla své taneční vystoupení se svlékáním v proslulém pařížském Moulin Rouge.

Z počátku byl striptýz předváděn ve scénkách s poetickými názvy, jako například Diana u lékaře, Koupající se dáma, Zuzana za poledního vedra. Postupně se však vloudila do polosvěta také próza ve scénkách typu Návrat z plesu nebo Hledání blešky.

Striptýz se tak začal intenzivněji předvádět ke konci první světové války a postupně se díky své obrovské popularitě rozšířil do celého světa. Naší agentuře Striptýz Morava je ctí nabídnout Vám trochu toho "Pařížského" umění v podání našich sexy striptérek a striptérů. Neváhejte a objednejte si erotickou show kamkoliv na Moravě.

Sledujte nás na facebooku a získejte tak stálý přehled o novinkách, slevách a bonusovém materiálu!

https://www.facebook.com/striptyz.morava/
Úvod Show Objednávka Kontakt Reference